top of page

Обережно! ботулізм!!!

  • nses09
  • 26 мар.
  • 2 мин. чтения


На Дніпропетровщині зареєстровано перші у 2025 році 2 випадки захворювання на ботулізм, один з яких – летальний.  Сімейна пара з Дніпра, чоловік та дружина 60 років, вживали в їжу сушену непатрану річкову рибу (тарань) домашнього приготування. Жінку у тяжкому стані госпіталізували до відділення реанімації міської лікарні. Чоловік звернувся по медичну допомогу, його також госпіталізували до відділення реанімації міської лікарні у тяжкому стані, проте наступного ранку він помер.

У Черкасах медики зафіксували перший у 2025 році випадок підозри на харчовий ботулізм. Житель міста Городище 16 березня вживав солено-сушену рибу — плітка, окунь з ікрою, власного виробництва. Уже наступного дня у нього з’явилися характерні симптоми: біль у животі, нудота, блювота, загальна слабкість. Після звернення до екстреної медичної допомоги чоловіка госпіталізували до лікарні у Городище, а 18 березня, з діагнозом гострий панкреатит, та підозрою на ботулізм, перевели до КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» для подальшого лікування"

В Одеській області зареєстрували перший у 2025 році випадок захворювання на ботулізм. 35-річна жителька Одеського району захворіла після вживання м'ясної тушкованки домашнього приготування, придбаної на стихійному ринку. Жінка з'їла тушкованку і вже вночі у неї з'явилися перші симптоми: біль у животі, дискомфорт у шлунку та закреп. На шостий день стан погіршився - з'явилися порушення зору, запаморочення, нестійка хода, головний біль, нудота, слабкість та двоїння в очах.

Пацієнтку госпіталізували до реанімаційного відділення міської клінічної інфекційної лікарні, де їй ввели ботулінічний антитоксин.

Найчастіше ботулізм пов’язаний із вживанням в’яленої та копченої  річкової риби та м’ясних консервів, виготовлених в домашніх умовах з порушенням технології їх приготування. Також бувають випадки ботулізму при вживанні консервованих овочів або грибів, виготовлених у домашніх умовах. Найбільшу кількість захворювань на ботулізм реєструють у травні-червні, дещо менший підйом спостерігають в осінньо-зимовий період року.

Захворювання протікає дуже тяжко. У хворих спостерігається нудота, блювота, біль у животі. З’являються загальна слабкість, головний біль, запаморочення. Одні з характерних для ботулізму ознак — погіршення зору, роздвоєння предметів, «сітка» перед очима, мерехтіння. Внаслідок паралічу м’язів гортані, м’якого піднебіння та язика спостерігається утруднення ковтання, мови та втрата голосу.

Якщо не розпочати спеціальне лікування, смерть може наступити вже на другий-третій день, частіше — через чотири-вісім днів. Смерть настає від паралічу серцевого м’яза або дихального центру.

В стаціонарі єдиним специфічним методом лікування ботулізму залишається введення протиботулінічної сироватки.

Госпіталізація обов’язкова незалежно від ступеня тяжкості хвороби.

 
 
 

Comments


  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2022 Новгород – Сіверський міськрайонний відділ. Сайт создан на Wix.com

bottom of page