Про ризики для здоров’я пов’язані з вживанням шкідливих продуктів харчування.
- nses09
- 20 мар.
- 1 мин. чтения

Продовжується цикл інформаційно – просвітницької роботи серед школярів з профілактики неінфекційних хвороб та попередження ризиків для здоров’я пов’язаних з вживанням шкідливих продуктів харчування.
Такі заходи проведені зав. відділенням епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Новгород – Сіверського МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ В. Каток у Орлівському НВК, Блистівському НВК, Лосківській ЗОШ 1-11 ст.
Говорили про те, що у висококалорійних продуктах (фаст – фудах) низький уміст поживних речовин, зате в надлишку жири, цукор, сіль та інші активні речовини, що провокують розвиток холециститів, панкреатитів, захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинних захворювань.
Уживання продуктів із надлишком жирів та цукру призводить до збільшення ваги.
Небезпечні барвники, найчастіше потрапляють у продукти харчування, розраховані на дітей, бо ці продукти створюються барвистими для того, аби привертати дитячу увагу.
Здорове харчування — це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню його здоров'я та профілактиці захворювань.
Дотримання правил здорового харчування в поєднанні з регулярними фізичними вправами скорочує ризик хронічних захворювань і розладів, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання, діабет, підвищений тиск і рак.
Рекомендації по вживанню продуктів харчування - Уважно читайте написи на етикетці продукту.
- Не купуйте продукти з неприродно яскравим кричущою забарвленням.
- Не купуйте продукти з надмірно тривалим терміном зберігання.
- Обходитеся без підфарбованою газованої води, робіть соки самі.
- Не перекушуйте чіпсами, сухариками, замініть їх горіхами.
- Не вживайте супи і каші з пакетиків, готуйте їх самі.
- Відмовтеся від перероблених або законсервованих м’ясних продуктів, таких як ковбаса, сосиски, м’ясні консерви.
У харчуванні все має бути в міру і різноманітно.
Comments