top of page
  • nses09

ВООЗ ЗАКЛИКАЄ ЗНОВУ НОСИТИ МАСКИ ЧЕРЕЗ ЗРОСТАННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА COVID-19

У перший тиждень 2024 року в столичних лікарнях зареєстрували 10 252 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Про це повідомили в ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ».

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає повернутися до носіння масок та дотримуватися дистанції на тлі зростання захворюваності на коронавірус та грип. Про це написав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

“ Захворювання дихальних шляхів, спричинені COVID19, грипом та іншими патогенами, зростають у багатьох країнах протягом кількох тижнів, й очікується, що це триватиме і після свят”, — стверджує він. 

Тож у ВООЗ радять людям “використовувати маски, не забувати про провітрювання та дотримуватися дистанції, щоб зменшити вплив”, а також переконатися, що ви та ваші рідні зробили щеплення проти COVID-19 та грипу.

Крім того, Тедрос Адханом Гебреєсус закликав уряди країн забезпечити доступ населення до надійних тестів, методів лікування та щеплення, особливо для тих, хто перебуває у групі ризику. 

“Здійснюйте й надалі епіднагляд, проводьте секвенування й звітуйте, щоб відстежувати еволюцію вірусу COVID-19, а також надавайте чіткі повідомлення про ризики і заходи задля зниження ризику для вашого населення”, – додав генеральний директор ВООЗ.

Нагадаємо, 5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про припинення надзвичайної ситуації у зв’язку з COVID-19.

Найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання є доступна та безоплатна вакцинація. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.

ЦГЗ нагадує, що в Україні затвердили оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023-2024 роки. Рекомендований курс з первинної вакцинації проти коронавірусної інфекції та першого бустеру складається з 3 щеплень. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковим бустером через півроку після попереднього. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідемситуації в країні.

Джерело: за інформацією  ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page